Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

PTT'ye iş için başvuru İnternetten

PTT Genel Müdürlüğü'nün toplam 1619 memur ve dağıtıcı kadrosuna başvuracak adaylar, tercihlerini yarından itibaren 3 Mart'ta kadar internet yoluyla yapacaklar.

PTT'ye iş için başvuru İnternetten
Eklenme: 23 Şubat 2006, 14:33 / Güncelleme: 23 Şubat 2006, 14:33 / 27,129 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek tercih alınma süreci dün
başladı. Tercih kılavuzunda yer alan kadro ve sözleşmeli pozisyonlar arasından tercih yapmak isteyen adaylar, yarınla 1 Mart arasında bankaya yerleştirme ücretini yatıracaklar.

Ücretin bankaya yatırıldığı gün ile tercihin yapıldığı gün arasında en az 2 iş günü bulunması gerektiği için adaylar, tercihlerini yarından itibaren 3 Mart 2006 tarihine kadar internet yoluyla yapacaklar.

PTT Genel Müdürlüğü'nün açıktan atama yapılacak kadro ve sözleşmeli pozisyonları için tercih kılavuzları ve formları ÖSYM'nin "www.osym.gov.tr" adresli internet sitesinde yer alıyor. Tercih kılavuzunda kadrolar ve sözleşmeli pozisyonlar lisans ve ortaöğretim düzeyleri ayrı olmak üzere yer alıyor.

Kılavuzda yer alan kadro ve sözleşmeli pozisyonlar arasından tercih yapabilmek için adayların 2004-KPSS'ye girmiş olmaları ve girdikleri öğrenim düzeyinde 3 Mart 2006 tarihinden önce mezun olmaları ve bu sınavdan ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

Tercih kılavuzunda yer alan kadro ve sözleşmeli pozisyonlara yapılacak tercihlerde lisans mezunları için 2004-KPSSP3 ve ortaöğretim mezunları 2004-KPSSP4 puanları esas alınacak.

PTT Genel Müdürlüğü'nün 11 avukat dışında alacağı memur kadroları illere göre şöyle:

"Adana 20, Ankara 50, Antalya 15, Bursa 15, Hatay 5, İstanbul 203, İzmir 20, Kocaeli 20, Rize 5, Tekirdağ 5"

Kurumun alacağı dağıtıcı kadrolarının illere göre dağılımı da şöyle:

"Adana 65, Ankara 183, Antalya 50, Bursa 60, Denizli 15,
Diyarbakır 15, Eskişehir 15, Gaziantep 35, Hatay 35, İstanbul 502, İzmir 150, Kırklareli 17, Kocaeli 70, Kahramanmaraş 5, Muğla 8, Tekirdağ 25."

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 11 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

umut beydağı

06.10.2007 09:56

PROPAGANDA TEK SİLAHLARI, ellerindeki basın da bunun aracı . Adolf Hitler, kitabı Kavgam\'da \"Propaganda güçlü bir silahtır ve hizmet ettiği amaca oranla değerlendirilir. Propaganda hitap ettiği zümrede en dar kafalıların dahi anlayabilecekleri bir seviyede olmalıdır\" dedi. Mason Hitler gibi bir kısım malum masonik medya da bunu kullanıyor, halkı sürekli baskı ve şiddet göreceğini, Malezya olacağının propagandasını yapıyorlar, ama etkililer mi? Seçim sonuçlarını gördük, halk onları davlumbaz olarak görüyor artık, sadace kafa şişiriyorlar.

Suphi UÇAK

06.10.2007 10:50

YUH OLSUN BASKIYA BOYUN EYENLERE. Mahalle baskısının hikmeti,gizemi nihayet ifşa edilmiştir.Ama bu baskıcı hortumcuların bu rezil baskısına boyun eğilir de istekleri tahakkuk ettirilirse işte o zaman gerçekten kahr olur tüm mazlumlar.İşte o zaman YUH OLSUN baskıya boyun eyelenere derim.Kişisel çıkarları için kullanılan laiklerin sessizliğine de yuh olsun.Kalemine yüreğine sağlık,ömrüne bereket,kalemin keskin,zihnin açık,muhayyilen her zaman güçlü,ebedi mekanın CENNET olsun kıymetli bacım.

Utku Keskin

06.10.2007 10:50

Elinizde her türlü silah var biri de medya;. \"Orucu sessizce biz tutuyoruz\" demiş espri mi bu Sessizlik bu mu bir de sesli olsa yandıııık. Her TV kanalında (kimisinde saatlerce süren) bir iftar programı. Haberlerde iftar saatlerinde haber kesilir Sultanahmete bağlanılır. Her köşede iftar afişleri, iftar çadırları. İftarda kapalıyız yazan lokantalar. Top patlaması (ama sessiz top değl mi o, sesli olsa kafirleirn üzerine gerçeği patlasa).. Sorun \"oruç tutulması\" değil kaç yüzyıllık gelenek olacak... Sorun sizin bu sahte ikinci sınıf vatandaş numarınız

Ahmet KOSE

06.10.2007 12:39

Kalemine kuvvet... Bu kadar güzel ifade edilebilir. Birilerinin işine gelmeyecek bu yazı, ama hayırlısı olur inş. :)

aydın karaman

06.10.2007 15:42

TEK TİP MODELİ VE KOMÜNİZM. aylardır yazıyoruz, türkiyede komünist derin sol devlet var diye. bunlar kendilerine \"EVET BİZ KOMÜNİSTİZ\" asla demiyorlar. hatta komünizm öldü propagandası yapıyorlar. ama BUNLAR TAM ANLAMIYLA MARKSİZMİ SAVUNUYORLAR. GİZLİDEN VE AÇIKTAN. işte tek tip patates baskısı insan istemelerinin amacı da bu. ERTUĞRUL ÖZKÖK BİR YAZISINDA 77DE ECEVİT TEK BAŞINA İKTİDAR OLUP ÜLKÜCÜLERDEN BİZİ KURTARACAK DEMİŞTİ. yani komünist terör önemli değil mesajı bu. aynı bugün pkkya karşı çıkmamaları gibi.