3. havalimanı Gayrettepe metrosuna bağlanacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, 3. havalimanı'nın Gayrettepe metrosuna bağlanacağını açıkladı.

3. havalimanı Gayrettepe metrosuna bağlanacak
3. havalimanı Gayrettepe metrosuna bağlanacak
GİRİŞ 24.03.2015 17:00 GÜNCELLEME 24.03.2015 17:04
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bilgin, "Kent içi ulaşımı ülke genelinde etkileyecek bir başka eylem ülke içinde ulaşımda geçerli olacak tek ödeme sisteminin geliştirilmesi. Bu proje için bakanlığımızca bir fizibilite çalışması hazırlandı" dedi. 
 
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Kampüsü'nde "Kent İçi Ulaşım Çalıştayı" gerçekleştirildi. Çalıştaya Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu da katıldı.  Çalıştayın açılışında Bakan Bilgin bir konuşma yaptı.
 
"METRO HATTI İÇİNDE PROJE ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATMIŞ BULUNMAKTAYIZ"
 
Bakan Feridun Bilgin, İstanbul'da yapı tamamlanan Levent-Hisarüstü Metrosunun yakında açılışının yapılacağını bildirerek, "3. havalimanını Gayrettepe'ye bağlayacak metro hattı içinde proje çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız.  Yenikapı-İncirli, İncirli-Sefaköy metro hatlarının da yapım işlerini üstlenmiş bulunmaktayız" dedi.
 
Bakan Bilgin, konuşmasında akıllı ulaşım sistemlerine dikkat çekerek, "Akıllı ulaşım sistemleri denilince; sistematik ve standardizasyon ilkelerinin pratiğe yansımasında önemli bir rol oynayacak, trafik sıkışıklığını ve karmaşasını direk çözümü olacak uygulamalar bütününden bahsediyoruz. Bakanlığımız bu konuda ki ihtiyacı görerek, geniş katılımlı bir çalışma yapmış bulunmakta. Ülkemizin bu aladan ki temel yol haritası olan akıllı ulaşım sistemleri strateji belgesi ve eylem planı sizlerin de çok değerli katılım ve katkılarıyla hazırlanmış bulunmakta" dedi.  Feridun Bilgin, "Trafik ışık ve işaretlerinin, trafik akış ve verimliliğini geliştirecek şekilde düzenlenmesi kapsamında eylem planı döneminde, kent merkezlerinde en az bir koridorda adaptif yeşil alan uygulamasına geçiş sağlanmasını planlıyoruz. 2023 yılına kadar bütün büyük şehirlerimiz de kent içi ulaşımı etkileyecek trafik yönetim merkezlerinin oluşturulması. Bu alanda çok başarılı belediyelerimiz var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi kurulduğu günden bu yana önemli ve mükemmel gelişmeler gösterdi" şeklinde  konuştu.
 

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • bulbay 5 yıl önce Şikayet Et
    Ampul patladı..
    Cevapla
  • ilahi komedya 5 yıl önce Şikayet Et
    yoll alllll ötede oyna..
    Cevapla