Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı 14 Ocak'ta başlayacak

Expotim tarafından Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenen "6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF)" 14-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı 14 Ocak'ta başlayacak
Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı 14 Ocak'ta başlayacak
GİRİŞ 02.01.2015 12:04 GÜNCELLEME 02.01.2015 12:04

Expotim açıklamasına göre; sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirecek olan fuara, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılımı bekleniyor.

Fuarda, katılımcılar enerji tüketiminde verimliliği sağlayacak ve enerjilerin kullanıldığı alanlara göre farklılık gösteren ürün ve tasarımlarını sunma fırsatı bulacak.

Enerji verimliliği alanında iş birliklerine de ev sahipliği yapacak olan fuarın ana gündem maddesi ise "binalarda ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu" olarak belirlendi. Geöen yılın kasım ayında açıklanan 10. Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planı'nda, enerji verimliliği konusunda da öncelik "binalarda ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu" konusuna verilmişti.

Yapılan araştırmalar, Türkiye'de binaların yüzde 85'inin yalıtımsız olduğunu gösteriyor. 10. Kalkınma Planı'nda binalarda ısı yalıtımıyla, 16 milyon binanın neden olduğu 10 milyar dolarlık zararın hızlıca azaltılması öngörülüyor.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL