Kahramanmaraş'taki Piazza AVM kapılarını açtı

Kahramanmaşar'ta yapılan alışveriş merkezi (AVM) Piazza, kapılarını açtı.

Kahramanmaraş'taki Piazza AVM kapılarını açtı
Kahramanmaraş'taki Piazza AVM kapılarını açtı
GİRİŞ 26.04.2013 14:13 GÜNCELLEME 26.04.2013 14:13

Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın 200 milyon TL'ye inşa ettiği AVM, doğrudan 2 bin 500 kişiye istihdam imkanı sunuyor. Dolaylı olarak on binlerce kişiyi istihdam edeceği öngörülen alışveriş alanının açılışına TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, İstanbul Milletvekili Abdulkadir Aksu, Adana Milletvekili Necati Çetinkaya da katıldı.

Açılış töreninde konuşma yapan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Piazza'nın Kahramanmaraş'a özgü bir AVM olduğunu belirtti. Erman Ilıcak, yakın zamanda yeni AVM açılışlarının olacağına işaret etti.

Kahramanmaraş Valisi'nin talebine binaen bir anaokulu açacağını müjdeleyen Ilıcak, buraya Necati Çetinkaya'nın ismini vereceğini belirtti.

5 katlı olarak inşa edilen ve toplam kapalı alanı 110 bin metrekare olan Piazza AVM'de 160'a yakın ulusal ve uluslararası markaya ait mağaza yer alıyor. Kahramanmaraş'ın yeni buluşma merkezi olarak inşa edilen alışveriş alanında çocuk oyun alanları, buz pisti, bowling ve sinema salonları da bulunuyor.

YILLIK 8 MİLYON ZİYARETÇİ, 9,5 MİLYON KİRA BEDELİ BEKLENİYOR

Kahramanmaraş'ın 400 bin nüfuslu bir şehir olduğunu ifade eden Ilıcak, "Komşu illerle birlikte 1 milyonluk bir nüfustan bahsediyoruz. Bu potansiyel düşünüldüğünde yıllık 8 milyon civarında ziyaretçi bekliyoruz. Yıllık kira gelirinin ise 9,5 milyon Euro olmasını öngörüyoruz." dedi.

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • mert metin 4 yıl önce Şikayet Et
    KAHRAMANMARAŞ PİAZZA TÜKETİCİYİ KANDIRIYOR. Nerden yapmışım alış verişi ? PİAZZA nın içindeki Media Markt dan.Neymiş saat 10:00 dan önce yapılan alış verişleri Milli Piyango İdaresi Kabul etmiyormuş. Peki bunu halka ne şekilde duyurdunuz Çekilişi yapılacak arabanın yanındaki panoda yazıyormu hayır sadece tarihler yazıyor ama saat yok. Neymiş efendim AVM ler 10:00 -22.00 arası çalışırmış bunu herkes bilirmiş. Yani PİAZZA hala yaptığı hatayı kabullenmiyor ve hatasında ısrar ediyor.
    Cevapla