Süper ineğe 40 milyon dolar veriyor!

Milyarder iş adamı Bill Gates, süper inek projesi için 40 milyon dolar bütçe ayırdı.

 • GİRİŞ29.01.2018 15:57
 • GÜNCELLEME29.01.2018 15:57
Süper ineğe 40 milyon dolar veriyor!

Yıllardır dünyanın en zengin insanları listesinde en tepelerde bulunan Bill Gates, bu defa oldukça ilginç bir alana yatırım yapmayı hedefliyor. Milyarder iş adamının planı, İngiliz sığırlarını Afrika'nın zorlu şartlarında yetişmiş ineklerin genleriyle destekleyerek her ortamda yüksek verimle beslenebilen bir inek meydana getirmek.

İngiltere’de bulunan bir inek, günde ortalama 19 litre süt verebiliyor. Bununla birlikte Afrika'da yaşayan ineklerin günlük süt üretimi sadece 2 litre civarında. Bununla birlikte Bill Gates'in İngiliz ineklerin DNA'larını Afrikalı kuzenlerine nakletmek istemesinin temel amacı, Afrikalı ineklerin sert hava koşullarında İngiliz ineklerine göre çok daha uzun süre hayatta kalabilmeleri ve günlük yiyecek tüketimlerinin de daha az olması.

5-6 KAT FAZLA VERİM

Bildiğiniz gibi Bill & Melinda Gates Vakfı özellikle Afrika'daki açlık ve sağlık sorunlarının giderilmesi için yıllardır oldukça büyük meblağlarda yardımlar yapıyor. Son zamanlarda kendini iyiden iyiye bu vakfın işlerine veren milyarder iş adamı, üretilecek süper inek sayesinde Afrika'daki insanların 5-6 kat daha verimli ineklere kavuşacağını düşünüyor.

Afrika'daki yoksulluğa karşı savaşabilmenin en doğru yolunun tarım ve hayvancılıktan geçtiğini düşünen Bill Gates, 40 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığı süper inek projesinin bu sebeple oldukça önemli olduğu görüşünde.

Yorumlar16

 • hashuskav 3 hafta önce Şikayet Et
  adam haberde yazmış afrikada zaten az yemek ve içecek buluyorlar hayvanlar adam neyi anlamadı ki ne verisen onu alırsın.
  Cevapla
 • işkil 3 hafta önce Şikayet Et
  bihalt karıştırıyor lakin nasısa kokusu çıkar
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • mürekkep 3 hafta önce Şikayet Et
  Türk yardım kuruluşlarının çalışma tarzı da böyle olmalı.Balık vermek değil balık tutmayı öğretmek tarzında.Bill gates i tebrikler.Hidayetine vesile olur inşallah.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • para 3 hafta önce Şikayet Et
  ee para onlar icin coook onemli inegin stune goz koyarlar petrole goz koyarlar dagdaki bitki turune goz koyarlar. biz halen paranin onemini anlayamadik!!!!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Fatih 3 hafta önce Şikayet Et
  Allah mülayim olan yardım seven herkese hidayet versin...
  Cevapla Toplam 11 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber