Dünyada bir ilk olacak! Tanesi 59 dolara satılacak

Venezuella yeni şifre parası Petro’dan ilk etapta 100 milyon basacak Petro’nun fiyatı ülkenin resmi ‘petrol sepeti’ fiyatına sabitlenecek 1 Petro = 59 dolar olacak.

 • GİRİŞ07.01.2018 11:15
 • GÜNCELLEME07.01.2018 23:35
Dünyada bir ilk olacak! Tanesi 59 dolara satılacak

Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek petrole dayalı şifreli paradan 100 milyon adet basacaklarını duyurdu.
 
ABD'nin yaptırımlarını aşmak için geçtiğimiz aylardan şifreli paraya geçiş yapacağını duyurarak tüm dünyayı şaşırtan Maduro yaptığı son basın toplantısında her bir şifreli paranın Venezuella'nın petrol sepeti fiyatına eşit olacağını söyledi. Venezuella Petrol Bakanlığı verilerine göre şu an petrol sepetinin varil başına fiyatının 59,07 dolar olması basılacak yeni şifreli paraPetro'nun değerinin 5,9 milyar dolar olması anlamına geliyor.
 
Maduro açıklamasında bu şifreli paranın hangi borsada veya borsalarda işlem göreceğini ise belirtmedi.
 
Bugün Bitcoin günlük bazda yüzde 0,18 düşüşle 16 bin 513 dolardan, Ripple yüzde 0,88 düşüşle 2,66 dolardan ve Ethereum yüzde 7,98 artışla 1.071 dolardan işlem görüyor.

TÜRKİYE BİZİ KURTARACAK DEMİŞTİ!

Venezuela lideri Nicolas Madurro, ülkenin resmi televizyon kanalında ulusa sesleniş gerçekleştirmişti. Seslenişte ülkenin ekonomik gidişatına değinen Maduro, ülkesinin Türkiye, Rusya ve Çin'in oluşturduğu alternatif güce dahil olarak ekonomik krizden çıkacağını söylemişti. 

Yorumlar31

 • omrdes 2 ay önce Şikayet Et
  Türke güvenen yolda kalmaz...
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • Uğur 2 ay önce Şikayet Et
  Dijital Para işi daha çok kazan kaldırır. Borsaların sonu yaklaşıyor.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • fatih satılmış 2 ay önce Şikayet Et
  GEÇEN GÜN VENEZÜLLAYI belgeselde izledim.arabanın deposunu 1 dolara doldurdu.ülkede benzin bedava onlardan alalım.
  Cevapla Toplam 19 beğeni
 • yükselenruh 2 ay önce Şikayet Et
  oradan o tonajlı sevki yap iki katına gelir girişi vergi öncesi fiyatı
  Toplam 1 beğeni
 • zeki 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye once kendini kurtarsın.dısardan saman ve et ıhrac ediyor.
  Cevapla Toplam 31 beğeni
 • harun 2 ay önce Şikayet Et
  Zekicim ithal ve ihraç kelimelerini iyi araştır..
  Toplam 2 beğeni
 • Yazık 2 ay önce Şikayet Et
  Canım ülkem bunları haketmiyor resmen kendi ayaklarımıza kurşun sıkılıyor. Yediğimiz pirinç buğday bile ithal Allah milletimizi korusun
  Toplam 23 beğeni
 • Recep 2 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun adama. Guya.komunist ama adam muslumanim diyenden cok sahip cikti videoda seyrettim adam Filistinli kardeslerimize destek olalim sahip cikalim onlara diyor. Insallah musluman da olur cunku cesaretli adil durust ve vatansever birisi icin tek eksigi Allah a iman. Allah yatdimcisi olsun. biz de nasil olsa petrol aliyoruz ondan alalim. o lazansin biz de kazanalim.
  Cevapla Toplam 39 beğeni
 • ahmet k. 2 ay önce Şikayet Et
  iyi demişsin kardeşim de, ta venezuella dan mı petrol getirelim, onu mu demek istemiştin :) mantıklı olmak lazım biraz da, gerçekçi yorum yazalım
 • m.can 2 ay önce Şikayet Et
  recep bey , ülkemizdeki komünistler vakti zamanında filistinli halka destek olmak için , filistin saflarında savaşmıştır. suanda da komünistler filistinin yanında. Adamın müslümanları anladıgı kadar , sizde biraz komunisteleri anlayabilseniz..
  Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber