Dolar için flaş açıklama! Son 14 yılın en kötü...

ABD'deki vergi reformunun dolar üzerindeki etkisinin belirsiz olduğu ve gelecek yıl doların diğer para birimleri karşısında gerilemeye devam edeceği belirtildi.

Dolar için flaş açıklama! Son 14 yılın en kötü...
Dolar için flaş açıklama! Son 14 yılın en kötü...
GİRİŞ 07.12.2017 14:00 GÜNCELLEME 07.12.2017 14:02
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Yapılan araştırmaya göre, ABD'deki vergikesintilerinin dolar üzerinde olumlu etki yaratacağı yönündeki yaygın kanıya rağmen, birçok stratejist doların uzun vadede güç kaybedeceğini ifade etti.
 
Birçok stratejist, doların 12 aylık dönemde euro karşısında gerileyeceği tahmininde bulundu. ABD'de vergi kesintilerinin de dolar üzerindeki etkisinin belirsiz olduğu ifade edildi.

 


"REFORM SINIRLI ETKİ YARATIR"
 
BBVA stratejisti Roberto Cobo Garcia, "Mali reformların kabul edilmesinin etkisi düşünüldüğünde, analizler en iyi ihtimalle bunun kısa vadede çok sınırlı bir pozitif etkisi olacağını gösteriyor" dedi.
 
ING Finans Piyasaları da, 12 aylık dönemde dolar/euro paritesinin 1,30 doları bulabileceğini belirtti.
 
Dolar, bu yıl 6 büyük para birimi karşısında önemli oranda değer kaybetti ve son 14 yılın en kötü takvim yılı performansını sergiledi.
 
ABD'de geçen hafta Senato'da onaylanan vergi reformu, kurumlar vergisinin yüzde 35'ten yüzde 20'ye indirilmesini öngörüyor. Ancak reformun on yıllık sürede bütçe açığını 1 trilyon doların üzerine taşıyacağı da ifade ediliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • eko 1 yıl önce Şikayet Et
  paran kadar değerin varsa bu dünyada,durumumuz kötü demektir,acilen paramızı değerli hale getirecek önlemler alınmalı.
  Cevapla
 • ismet 1 yıl önce Şikayet Et
  evet amerika gücünü nerden alıyor müslüman kimlikli ülkelerden avrupada bile yugoslovyayı parcaladı 7 ye sömürüyor lakin şu an kosovada türk ve müslüman nufus prizrende yılbaşına öyle bir hazırlık varki kuban bayramında bu kadar yoktu dolar müslüman ülkelerde baş tacı e amerikada vururda ezerde halen amerikan cep telefonu alacam diye 1400 liraya çalışıp para biriktiren evladıma sözüm kar etmiyorki kime ne diyem hayırlı cumalar uyuyan ümmet
  Cevapla
 • turgut 1 yıl önce Şikayet Et
  ne dolarmış arkadaş Amerika ekonomisi iyi olsa yükseliyor kötü olsa yükseliyor, diğer ülkeler
  Cevapla
 • bilal 1 yıl önce Şikayet Et
  bizim milletimizin içinden aşşağlık fırsatçılar oldukça ABD batsa bile dolar yükselir. kardeş.
  Cevapla