HSBC'nin yeni CEO'su belli oldu! İşte maaşı...

İngiliz bankacılık devinde gelecek yıl görevinden ayrılacak olan Stuart Gulliver'den boşalan koltuğa John Flint oturacak.

HSBC'nin yeni CEO'su belli oldu! İşte maaşı...
HSBC'nin yeni CEO'su belli oldu! İşte maaşı...
GİRİŞ 12.10.2017 17:04 GÜNCELLEME 12.10.2017 17:04

HSBC, gelecek yıl emekli olacak CEO Stuart Gulliver'in görevini şu an bireysel bankacılık ve varlık yönetimi bölümünün başında olan John Flint'in devralacağını açıkladı.

28 YILDIR BANKADA

Britanyalı otoriteler, İngiliz bankasının CEO koltuğuna dışarıdan bir atama yapmaya teşvik etmesine rağmen görevi içeriden bir isim olan John Flint'e verdi. 1989 yılından bu yana HSBC'nin çeşitli kademelerinde çalışan Flint, daha önce de Gulliver'in personel şefliğini yapmış ve deneyimli yöneticinin CEO koltuğundaki öncelikli adaylarındandı.

John Flint, 21 Şubat 2018 tarihinde Gulliver'den boşalan koltuğa oturacak. 

7 yıldır HSBC'nin en üst düzey yöneticisi olan Gulliver, grup CEO'su olarak asli rolünün şirketi halefine aldığından daha iyi bir halde teslim etmek olduğunu söyledi ve John Flint sayesinde şirketin emin ellerde olacağını belirtti.

Stuart Gulliver'in döneminde Flint, büyük cezalar sonrası Avrupa'nın en büyük bankasını varlıkları satmak ve kaynakları Asya'ya kaydırmak suretiyle yeniden şekillendirmişti. Flint, kariyerinin ilk 14 yılını Asya'da geçirmişti.

1.2 MİLYON STERLİN MAAŞ

HSBC'nin başına geçecek olan John Flint'in ücreti de belli oldu. Flint, yeni makamında yıllık 1.2 milyon sterlin net taban maaş ve 1.7 milyon sterlin sabit ödeneğin yanı sıra 360 bin sterlin de emeklilik ödeneğinin sahibi olacak. Flin'in yeni sözleşmesi bunların yanı sıra taban maaşının yüzde 215'i oranında yıllık prim ve yüzde 320'si oranında da uzun vadeli prim öngörüyor.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  futbolcu maaşının çok altında fener bu sene hiç oynamayan Van Persie’ye yıllık 4 milyon 900 bin Euro ödüyor.. yatan adama bu kadar veriliyorsa çalışan adama verdikleri az bile
  Cevapla
 • can 10 ay önce Şikayet Et
  fghj 1 sterlin 1.12 euro arada uçurum gibi bir farkmış gibi söyledin sanki
  Cevapla
 • Fghj 10 ay önce Şikayet Et
  Sterlin diyo sen eurodan bahsediyosun
  Cevapla
 • Vatansever 10 ay önce Şikayet Et
  Akbil vermisler mi adama? Vermemislerse calisilmaz o iste aga..
  Cevapla
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Fakirligin gozuuu ciksin
  Cevapla
 • Yahya 10 ay önce Şikayet Et
  Bankayı verseydiniz
  Cevapla
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Zenginin mali zugurdun çenesini yorar derler boşuna yormayalım kendimizi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle