Rusya'dan flaş IKBY açıklaması! Devam edeceğiz

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov'dan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ne ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Rusya'dan flaş IKBY açıklaması! Devam edeceğiz
Rusya'dan flaş IKBY açıklaması! Devam edeceğiz
GİRİŞ 07.10.2017 19:28 GÜNCELLEME 07.10.2017 19:29

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Rusya'nın Bağdat'la koordine olarak, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) ile ekonomik alanda işbirliğine devam edeceğini söyledi. Rus Bakan, Suudi Arabistan'ın da ilişkileri geliştirmekle ilgilendiğini belirtti.

Moskova'nın Erbil'le ekonomi alanındaki ilişkilerine devam edip etmeyeceği sorulan Bogdanov "Bu alanda işbirliği yaptık, yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Elbette merkezi yönetimle koordine olarak" dedi.

‘SUUDİ ARABİSTAN, İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRMEKLE İLGİLENİYOR'

Bogdanov, Suudi Arabistan'ın Rusya ile askeri-teknik alandaki işbirliğini de geliştirmekle ilgilendiğini söyledi.

Bogdanov "Bu alanda işbirliğinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi yönünde büyük bir ilgi olduğundan eminim" ifadelerini kullandı.

Bodganov, Suudi Arabistan ile S-400'lere yönelik bir anlaşma imzalanıp imzalanmadığı sorusuna da yanıt vermeyi reddetti.

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • ottoman 9 ay önce Şikayet Et
  Ruslar satrançı iyi oynar onlar için her ülke her terör örgütü her aşiret reisi ile müzakere edilebilir rusları sakın dost görmeyin akrep gibidirler bir sokarlar anlamazsınız bunların s-400 lerine de güvenmiyorum sistemi uzaktan hackleyebilirler içine ne koydukları belli değil. Reis sakın bunlara fazla güvenme.
  Cevapla
 • mişmiş 9 ay önce Şikayet Et
  çevir kebap yanmasın. ne güzel dünya....
  Cevapla
 • Maya Dağı 9 ay önce Şikayet Et
  Herkes çıkarını gözetir. Türkçesi gavur gavurluğunu yapar. Önemli olan bizim stratejilerimize dikkat etmemiz. Gerisi BOŞŞŞŞ.
  Cevapla
 • mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  bunlar böyle dün dedikleri bu günkünü asla tutmaz biz kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz bu vanayı kapatmak çokmu zor kaç gün oldu hiç bir icraat olmadı yarın bizde barzani lehine konuşursak şaşırmayalım
  Cevapla
 • Serdar 9 ay önce Şikayet Et
  Rusyanın arkasına sığınarak siyaset yapmak kadar yanlış birşey yok. Çünkü putin bir damla menfaati için senin denizlerini feda eder. Rusya ile dostluk değil menfaat birlikteliğine bakmak lazım. Alman tankıyla rus füzesi ile dünyaya nizam verilmez bunuda unutmayalım.Silahın kadar varsın, teknolojin kadar konuşursun. Türkiyenin yapacağı şeyler belli.Insansiz hava aracı gibi düşmana korku dosta güven veren silahları kendisi üretmek zorunda. Küfür tek millettir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle