AB'den doğalgaz krizi tedbiri

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin doğalgaz krizinde diğer üye ülkelerden yardım almalarını sağlayacak düzenleme Avrupa Parlamentosu’nda (AP) onaylandı.

  • GİRİŞ12.09.2017 17:28
  • GÜNCELLEME12.09.2017 17:28
AB'den doğalgaz krizi tedbiri

Strazburg’da toplanan AP Genel Kurulu’nda, AB Komisyonu’nun 2016 başında açıkladığı "Sürdürülebilir Enerji Güvenliği Paketi" kapsamındaki yeni doğalgaz arz düzenlemesi onaylandı.

AB üyesi bir ülkenin doğalgazla ilgili acil durumlarda diğer üye ülkelerden destek almasını sağlayacak yeni iş birliği kurallarını içeren düzenleme, 567 evet, 101 hayır ve 23 çekimser oyla kabul edildi.

Yeni düzenlemeyle, doğalgaz krizi yaşayan AB üyesi ülkeler birbirlerine yardım etmek zorunda olacak. Ayrıca, AB Komisyonu üye ülkelerin doğalgaz arz güvenliği ve altyapısı ile ilgili yapacakları sözleşmelere erişim hakkı kazanacak.

Düzenlemenin yürürlüğe girmesi için AB Konseyi’nde onaylanması ve AB Resmi Gazetesi'nde yayınlanması gerekiyor.

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar1

  • misafir 6 ay önce Şikayet Et
    O zaman şöyle olabilirmi. Rusya ab ye digalgaz satışını keser bunun yerine italyayla ortak bir şirket kurar. italya ve rusya türk akımi üzerinden ab nin diğer ülkelerine dogalgaz satar !!!! Peki fark ne olur derseniz, fark şu olur italya ve rusya doğalgazi ab ye daha pahalı satarak cok büyuk paralar kazanabilir !!!!
    Cevapla
Sonraki Haber