Kriz var, çamaşırlarınızı ütülemeyin!

Venezuela'da enerji krizi nedeniyle elektrik kesintisi olacağı açıklandı. Başkan Maduro, tasarruf için ilginç çağrılarda bulunmuştu.

Kriz var, çamaşırlarınızı ütülemeyin!
Kriz var, çamaşırlarınızı ütülemeyin!
GİRİŞ 22.04.2016 14:38 GÜNCELLEME 22.04.2016 14:38

Venezuela hükümeti, ülkede her gün dört saatlik elektrik kesintisi olacağını açıkladı.

Enerji Bakanı Luis Motta, elektrik kesintisi uygulamasının gelecek hafta başlayacağını söyleyerek, Venezuelalıları işe koyulmaya ve vatanseverliklerini göstermeye çağırdı.

Motta, elektrik kesintisinin 40 gün sürmesinin tahmin edildiğini belirtti.

Elektrik kesintisinin, ülkede giderek kötüleşen enerji krizi nedeniyle, geçen haftalarda alınan enerji tasarrufu önlemlerinden biri olduğu bildirildi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, enerji tasarrufu amacıyla işçilerin iki ay boyunca cuma günlerini de tatil ilan etmişti. Bu şekilde Venezuelalıların hafta sonlarının daha uzun olacağını belirten Maduro, bu eylemin amacının ülkenin karşı karşıya olduğu enerji kriziyle mücadele etmek olduğunu söylemişti.

'SAÇLARINIZI MAKİNEYLE KURUTMAYIN'

Maduro, aynı zamanda, kadınlara saçlarını makineyle kurutmamaları, halka kıyafetlerini ütülemeyi bırakmaları çağrısında bulunmuştu.

Hükümet, ülkede yaşanan enerji krizinin, El Nino hava olaylarının yol açtığı kuraklıktan kaynaklandığını ve muhalifler tarafından düzenlenen sabotaj eylemleri olduğunu savunuyor.

Uzmanlar ise krizin altyapıya yapılan yatırım eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL