Bill Gates: Fakir ülke kalmayacak

Dünyanın en zengin adamı Bill Gates, 2035 itibarıyla neredeyse hiçbir fakir ülkenin kalmayacağını iddia etti.

Bill Gates: Fakir ülke kalmayacak
Bill Gates: Fakir ülke kalmayacak
GİRİŞ 23.01.2014 04:08 GÜNCELLEME 23.01.2014 04:08
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Gates, Bill & Melinda Gates Vakfı'nın dün yayımlanan yıllık açıklamasında, birçok ülkenin 2035'ten sonra Çin'in kişi başına düşen milli gelirinden daha yüksek kişi başı gelire sahip olacağını belirtti.

İNOVASYON ARTACAK 

Gates, açıklamada neredeyse tüm ülkelerin 2035 itibarıyla en az orta-düşük gelirli veya daha zengin olacaklarını ifade etti. Bill Gates bu ülkelerin daha üretken komşularını örnek alıp, yeni aşılar, daha iyi tohumlar ve dijital devrim gibi inovasyonlardan faydalanacaklarını belirtti. "Gerçekler iyimserlerin yanında" diyen 58 yaşındaki milyarder, "İnsanların sadece kötü haberlere odaklanıp, katettiğimiz yolu görmemeleri tehlikeli. Bu en iyi uygulamalara bakmadıklarını gösteriyor ve onları daha az cömert gösteriyor" şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 3
 • - mert - 5 yıl önce Şikayet Et
  kalmaz tabii. senin gibi HIRSLI ve zengin insanlar var oldukca fakir fukaraya bu dünyada dar gelir. öldürmekten bikmadiniz fakir fukaralari dünyada. biraz daha HIZ verirseniz dedigin tarihi tutturabilirsiniz belki.
  Cevapla
 • Demir Emiroğlu 5 yıl önce Şikayet Et
  İyi Bir İnsan mı ?. O ürettiğiniz aşılarla fakir ülkedeki tüm insanları kısırlaştırdığınız için dediğiniz gibi sizden başka kimse kalmayacak. Sadece sizin gibi vampirler ! Cesur gibi bilgisizlerde sana "iyi bir insan" diyebiliyor.
  Cevapla
 • CESUR SEVİNÇ 5 yıl önce Şikayet Et
  İYİ BİR İNSANA BENZİYOR,İNŞALLAH MÜSLÜMAN OLUR.. Keşke İslam'la Şereflenseydi,İslamın güzelliğini ve Allahı bilseydi bütün servetini göz kırpmadan vermeyi kabul ederdi.Kıyamet günü servet insanı hesaptan ve cehennem ateşinden kurtarmaz,
  Cevapla