Alibaba, Weibo servisinin yüzde 18'ini satın aldı

Çin'in elektronik ticaret devi "Alibaba", ülkenin Twitter'i olarak bilinen en yaygın mikroblogu "Sina Weibo" servisinin yüzde 18'ini 586 milyon dolara satın aldı.

Alibaba, Weibo servisinin yüzde 18'ini satın aldı
Eklenme: 30 Nisan 2013, 10:51 / Güncelleme: 30 Nisan 2013, 10:51
BÜYÜKLÜK
- A A +

"Sina" grubundan yapılan açıklamada, iki grubun ülkedeki sosyal ağlar ve elektronik ticarette ticari avantajlardan yararlanmak için stratejik bir iş birliği yaptığını belirtti.

Açıklamada, Çin'deki iki elektronik devinin kullanıcı hesaplarının paylaşımı, veri değişimi, online ödeme ve pazarlama gibi alanlarda iş birliği yapacağı kaydedildi.

İş birliğinin,  "Weibo.com"a üç yıl içinde 380 milyon dolar gelir getirmesinin beklendiği ifade edilirken, iki grubun iş birliğinin bu alanda ilk olacağı kaydediliyor.

Ülkenin en büyük mikroblog servisi "Weibo"nun 2012 sonu itibariyle 500 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Çin'de Twitter, Facebook ve Youtube gibi sosyal paylaşım ağlarına erişim yasak olduğu için, ülkede "weibo.com, renren wang ve youku.com" gibi alternatifler yaygın olarak kullanılıyor.

Kaynak : AA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE HENÜZ YORUM YAPILMADI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000