Boşa akan maden suyunu 17 ülkeye ihraç etti

Mermercilik yapan Şuayip Demirel, yıllardan beri ilçede boşa akan maden suyu kaynağını değerlendirip fabrika kurdu ve 17 ülkeye ihracat yapmaya başladı.

Boşa akan maden suyunu 17 ülkeye ihraç etti
Boşa akan maden suyunu 17 ülkeye ihraç etti
GİRİŞ 13.10.2017 14:42 GÜNCELLEME 13.10.2017 14:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde mermercilik yapan Şuayip Demirel, yıllardan beri ilçede boşa akan maden suyu kaynağını değerlendirip fabrika kurdu ve kısa sürede aralarında Çin, ABD ve Avustralya'nın da aralarında bulunduğu 17 ülkeye ihracat yapmaya başladı.
 
Mermercilik yapan Demirel, ilçe merkezine 3 kilometre mesafedeki Avşar Deresi mevkisinde boşa akan maden suyu kaynağını değerlendirmek için bölgeye 1,5 yıl önce fabrika kurdu. Avşar Maden Suyu markasıyla üretim yapmaya başlayan Demirel, şişelediği maden suyunu yurt içinin yanı sıra yurt dışında da satmaya başladı.

'Türkiye'de beğenildi'
 
Tesisin genel müdürü Mehmet Başpınar, bölgede geçmişi Friglere dayanan ve yakın tarihe kadar boşa akan maden suyu kaynağını değerlendirdiklerini söyledi.

Yapılan yatırımın kısa sürede karşılık bulduğunu anlatan Başpınar, "Farklı şişemiz, yeni ürünlerimiz tüm Türkiye'de beğenildi. 54 ilde bayimiz var, yaklaşık 60 ilde tüketiciye ulaşabiliyoruz. Çok olumlu tepkiler alıyoruz." dedi.
 
17 ülkeye ihracat yapıyor
 
Yurt dışına yönelik ciddi çalışmalarının olduğunu vurgulayan Başpınar, üretimlerinin yüzde 15-20'sini ihraç ettiklerini aktardı.
 
Başpınar, 17 ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:
 
"Maden sularımızı Almanya, Bahreyn, Tayvan, Güney Afrika, ABD, Çin, Suudi Arabistan, Irak, İran, Suriye, Lübnan, Filistin, Kosova, Belçika, Hollanda, Avusturya ve Avustralya'ya gönderiyoruz. Türk maden sularının girmediği ülkelere girmeyi hedefliyoruz. Bahreyn'de büyük market zincirlerinde bir Türk maden suyu olarak yer alıyoruz. Tesisimizde 35 kişi çalışıyor. Yeni kurulan bir fabrika olmamıza rağmen dünya markası olma yolunda ciddi adımlar atıyoruz. Bizim suyumuz çok farklı. Volkanik kaynaklı, mineral yönünden zengin bir su."

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • biri 11 ay önce Şikayet Et
    Hayırlı ve Bereketli kazanclar,basarılar diliyorum.Allah gayretinizi artırsın...
    Cevapla