'Yapamazsın' denilmişti, şimdi ise...

Bingöl'de işadamı Nihat Elaltıntaş, 2 milyon TL harcama ile kurduğu fabrikada ürettiği modüler su depolarını Türkiye'nin dört tarafında satıyor.

GİRİŞ 11.09.2017 10:45 GÜNCELLEME 11.09.2017 12:48

Bingöl Organize Sanayi Bölgesinde 2016 yılında Fırat Kalkınma Ajansı desteği ile kurulan modüller su depo fabrikasında imal edilen depolar, ülkenin dört bir yanına satılıyor. 4 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde 1500 metrekare kapalı alanda kurulan fabrikada, boyutlarına göre günde 10 su deposu imal edilebiliyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde tek, ülke genelinde ise toplam 14 modüller su depo fabrikası bulunduğunu belirten fabrika sahibi Nihat Elaltıntaş, Türkiye'nin birçok kentinden sipariş aldıklarını anlattı. Ürünlerin satılması için yurt dışında da görüşmelerin sürdüğünü ve anlaşmaya varılması halinde sevkiyatan başlayacağını ifade eden Elaltıntaş, şöyle konuştu:

"Modüler su deposu imalatını yapıyoruz. 3 yıl önce düşündüm, ancak bazı engellerden dolayı yapamadım. İş için şevkimi kırmaya çalıştılar, 'Yapamazsın', 'Hayal' dediler, inanmadılar. Yılmadım, projeyi geliştirdim ve gerçekleştirdim. 7-8 aydır üretim yapıyoruz. Doğu ile  Güneydoğu Bölgesi ağırlıklı olmak üzere Türkiye'nin her tarafına depo sevkiyatımız var. Fabrikamızda 20'ye yakın kişi çalışıyor. Çalışan sayısını en az 50'ye çıkarmaya çalışıyoruz. Seneye tam kapasiteyle, istihdam sayısıyla yetişeceğiz. Amacımız; yurt dışına da ürünlerimizi göndermek. Kuzey Irak, İran ve Gürcistan ile görüşme halinde, sözleşme aşamasındayız. Sözleşmede anlaşabilirsek yurt dışına da sevkiyatımız başlayacak. Fabrikamız şu an küçük geliyor. Önceden büyük olduğunu düşünüyorduk. Üretim arttıkça alan az geliyor. Bana 'sen yapamazsın' diyenler, şimdi takdir ediyor."

 

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • MÜSLÜMAN TÜRK 8 ay önce Şikayet Et
  Maşallah Kürt kardeşime adam gibi çalışın PKK'yı bırakın adam gibi çalıştınız sürece Sizi her daim destekliyoruz
  Cevapla
 • ercan 8 ay önce Şikayet Et
  Maşallah allah işini rast getirsin
  Cevapla
 • Vatandas 8 ay önce Şikayet Et
  Insanimiz acaip haset olmuş.kendi arabanın üstünden inmez sen alacağım deyince oooo çok masraflı sakın Alma. Şu işi yapacağım dersin ,sen beceremezsin olmaz o iş.... Insanlik kalmamış bir tanesine Hayırlısıyla başla iş mal sahibi ol bir omuzda ben atayım demez . Paran mı var borç isteyen isteyene... sen yeme ben yerim...dercesine. Allah ıslah etsin milletçe bizi
  Cevapla
 • Momedoglu 8 ay önce Şikayet Et
  İşin ehliyle istişare et ise baslamadan önce çıkan karar doğruda yanlışta olsa sen kararliysan yap böylece hayırla ise başlamış olursun. Helal olsun valla güzel başarı. MAŞALLAH MAŞALLAH
  Cevapla