Ivanka’dan o Türk'ün hikayesini dünyaya duyurdu

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Edirne’de otobüs şoförü olarak çalışan Pelin Aslantaş’ın (44) hikâyesini tüm dünyaya duyurdu.

Ivanka’dan o Türk'ün hikayesini dünyaya duyurdu
Ivanka’dan o Türk'ün hikayesini dünyaya duyurdu
GİRİŞ 23.08.2017 10:18 GÜNCELLEME 23.08.2017 10:18

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka, Birleşmiş Milletler’in (BM) kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliği için çalışan birimi UNWomen’ın girişimiyle Edirne’de otobüs şoförü olarak çalışan Pelin Aslantaş’ın (44) hikâyesini tüm dünyaya duyurdu.

Ivanka, dün Twitter hesabından Aslantaş’ın UnWomen’ın sitesinde yer alan hikâyesini  “Otobüs şoförü Pelin’in hikâyesine göz atın” diyerek paylaştı. Ivanka’nın 4.5 milyona yakın takipçilerine aktardığı haber, 8 Mart Kadınlar Günü’nde yayınlanmıştı. Haberde Aslantaş, 202 erkek arasında tek kadın şoför olduğunu anlatıyordu.

Meslektaşlarının kendi aralarında kaza yapacağını ya da kısa sürede işi bırakacağını konuştuğunu ifade eden Aslantaş, sonunda onların da kendisinin iyi sürücü olduğuna inandıklarını ve mesleğini bırakmayı düşünmediğini söylüyordu. 

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • yük 8 ay önce Şikayet Et
  bunlar operasyonun parçası tr da tek kadın çalışan vs gibi göstermek için bu ruh hastası abd li şeytanların yapmadığı kalmadı
  Cevapla
 • ali dost 8 ay önce Şikayet Et
  cok ta tin ivanca sen kimsin ben seni tanimiyorum
  Cevapla
 • Gavurdan dost olmaz 8 ay önce Şikayet Et
  Gavur bir şeyi övüyorsa onda bir bit yeniği ararım arkadaş
  Cevapla
 • rare 8 ay önce Şikayet Et
  yav amma abartıyorsunuz burada otobüs şöförlerinin yarısı bayan.. burası bremen
  Cevapla
 • osman genc 8 ay önce Şikayet Et
  nasılsa güzel
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle